Vědecký, společenský i sportovní týden

Ostaš Ve čtvrtek brzy ráno jsem vyrazil do Prahy na prezentaci o poněkud neobvyklém tématu globální chlazení Země. Spolupořadatelem akce byla firma Equica, která je významným sponzorem reprezentace, a tak pozvala i nás orienťáky za účelem poděkování Daně Brožkové za skvělý výsledek a mně za čin Fair Play na mistrovství světa.

Druhý den ráno čekalo na část reprezentace vyšetření na fyzioterapeutické klinice v Hradci Králové. Hlavním důvodem byla osvěta v oblasti posilování. V minulosti se posilovaly zejména svaly, které jsou vidět. Nicméně výzkumy ukazují, že neméně důležité jsou i svaly, které vidět nejsou, protože se skrývají hluboko v oblasti břicha a pánve. Přestože jsem se mnoho nového nedozvěděl, protože jsem již letos navštívil několik výborných fyzioterapeutů, mělo pro mě vyšetření smysl. Ujistilo mě, že to, čemu se již několik měsíců při posilování věnuji, je správné.

Tentýž den večer se v Hradci konalo vyhlášení ankety o nejlepšího orientačního běžce. O vítězce nebylo pochyb, Dana Brožková letos neměla konkurenci. Druhá skončila Eva Juřeníková. Na třetím místě jsem skončil já, což je vzhledem k zraněním v průběhu sezóny úspěchem. Spolu s Tomášem Dlabajou a Janem Procházkou jsem získal ocenění za čin Fair Play ve štafetovém závodě na mistrovství světa.

Vrcholem víkendu ale bylo přece jenom běhání. V sobotu a v neděli jsem absolvoval mini soustředění ve stylu francouzské reprezentace – pouze dva dny, ale spousta mapově i fyzicky náročných tréninků. Program byl následující:

Díky všem, kteří mi pomohli s přípravou tréninků:

Archiv