GPS tracking z Valašské noční ligy

Letos to bude, počítám-li dobře, již čtvrtý rok, kdy přes zimu fungují v okolí Zlína noční mapové tréninky. Každou středu jeden z účastníků připraví kratší trať včetně roznosu reflexních pásků na místa kontrol. Vsemina Letošní ročník se zdá být zatím výjimečný jak co do počtu účastníků, tak i kvality samotných tratí. Poslední dva tréninky jsem běžel s hodinkami s GPS.

Stakuv vrch Minulý týden jsme vyrazili na Všeminu. Trať byla opravdu povedená (díky Murko). Startovalo se s hromadným startem, proto bylo na trati několik motýlků. Trať se mi podařilo zvládnout bez větších chyb, takže jediné co mě brzdilo, byl prototyp čelovky vlastní konstrukce, který sice svítil skvěle, ale po deseti minutách běhu začal blikat.

Tento týden se běželo na notoricky známém Štákově vrchu, na mapě bez cest to ale ani tak nebylo úplně jednoduché. Světlo již tentokrát fungovalo bez problémů. Nejdůležitější bylo udržet azimut na delších úsecích, kde v mapě nebyly žádné detaily. Několikrát se mi nepodařilo udržet azimut úplně přesně, tak vím, na čem musím pořádně zapracovat.

Archiv