Nominační závody na MS - předčasný konec

Na nominačky jsem odjížděl s tím, že bych na mistrovství světa chtěl běžet long, sprint a štafetu. Na long jsem byl předem nominovaný, takže hlavním cílem pro mě byly dva sprinty v jeden den hned na úvod nominaček. Situace byla dost složitá, na sprint zbývalo pouze jedno volné místo, protože Procházka a Dlabaja měli již nominaci jistou.

V obou závodech šlo o vteřinky. Hlavním soupeřem v boji o poslední místo byl Štěpán Kodeda. V prvním sprintu jsem těsně zvítězil právě před ním, v druhém jsem skončil po dvaceti sekundové chybě čtvrtý pár vteřin za ním (vyhrál Dlabaja). Doufám, že v můj prospěch rozhodne solidní výkon na sprintu na letošním mistrovství Evropy. Na oficiální nominaci si ale musím ještě pár dní počkat.

Protože na long jsem již nominovaný a middle běžet vzhledem k programu MS nehodlám (chci pošetřit síly na štafety), s nadsázkou jsem říkal, že po sprintu pro mě nominačky končí. To jsem ještě netušil, že se to stane doslova a sprint bude můj poslední závod. Zhruba ve třetině middlu mi totiž v prudkém svahu zajela noha do škvíry mezi kameny a ve snaze si nohu nezlomit jsem nekontrolovaně dopadl hrudníkem na kámen. Pokračovat v závodě se nedalo, píchalo mě v žebrech při každém nádechu i při balancování v nerovném terénu. Naštěstí jsem se již druhý den cítil výrazně lépe. Na nastoupení do nominačního longu to ale ještě nebylo. Bohužel jsem tak přišel o možnost vyzkoušet si běžet v závodním tempu jak middle, tak zejména long, který je mým hlavním cílem na MS.

V neděli začínají šestidenní závody v náročných terénech v Tyrolsku, pevně věřím, že již budu moci nastoupit.

Výsledky nominačních závodu na stránkách reprezentace.

Archiv